Tavaly óta az önkormányzat gazdálkodik a parkolási díjjal Szombathely. 2010-ben a várakozási- és a pótdíjakból csaknem 430 millió forint gyűlt össze. Ebből üzemeltetésre – vagyis a parkolók fenntartására, a parkolóórák üzemeltetésére, az őrök fizetésére – 326 millió forintot költött a város – írja a Savaria Fórum. A parkolásból származó bevétel felét az előző évben a városüzemeltetés kiadásaira fordították. A tervek szerint jövőre elsősorban útfelújításra, járdafelújításra, karbantartásra, tehát a közlekedéssel közvetlenül összefüggő beruházásokra és fejlesztésekre szánják az összeget. Szombathelyen jelenleg 2800 parkolóhely van, elképzelhető, hogy a régi városi stranddal szemben lévő területen további parkolókat alakítanak majd ki.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!