Szombathelyen emelkedett a pollenszám

Noha az elmúlt héten országos átlagban csökkent a parlagfű pollenszórása, a hatfokozatú skálán több helyütt még negyedik szintű, azaz sötétbordó riasztás van érvényben – közölte a tisztiorvos facebook oldala csütörtökön. A parlagfű pollenkoncentrációja továbbra is eléri azt a szintet, amely az allergiásoknál erős tüneteket vált ki. Az általános helyzettől eltérően Szombathely és Szeged környékén múlt héten emelkedett a pollenszám a levegőben. A pollenjelentés folyamatosan nyomon követhető az ÁNTSZ weblapján, valamint a tisztiorvos facebook oldalán. Paller Judit megbízott országos tiszti főorvos korábban azt mondta: a magyar lakosság 25-30 százaléka allergiás, 1,5-2 millió ember pedig kifejezetten a parlagfűre érzékeny.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek