Bana Tibor, országgyűlési képviselő, a Jobbik Vas megyei elnöke feljelentést tett ismeretlen tettes ellen környezet és természetkárosítás bűncselekményének alapos gyanúja miatt. Amint azt rádiónkhoz eljuttatott levelében írja: az Őrségi Nemzeti Park területén egy osztrák nagyüzemű zöldségtermelő cég illegális és a helyi hagyományos kisparcellás művelési móddal szöges ellentétben álló intenzív, öntözéses, kemizált zöldségtermelést kezdett. Viszák és Kisrákos községek külterületi szántó területein – melyek Natura 2000-es, vagyis EU oltalom alatt álló természetvédelmi területek – több helyen minden engedély nélkül mély, 30-50 méteres kutakat fúrtak. A Vízügyi Felügyelőség betiltotta a kutak használatát, valamint az osztrák céget 900 000 Ft bírság megfizetésére kötelezte, mivel semmilyen engedéllyel nem rendelkezett. Ennek ellenére a mai napig zajlanak a műveletek, melyek – mint azt Bana Tibor írja- beláthatatlan nagyságú és mértékű károkat okoznak és okoznának a jövőben is az Őrségi Nemzeti Park területén.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!