Veszélybe került a Hanság élővilága, mert a Répcéből és a Rábcából nem jut elegendő víz az élőhelyekre. Az eliszaposodott folyómedreket most uniós támogatásból tisztítja ki az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. A Répce medrének helyreállításával javul a mederszakasz vízellátása, amely így képes lesz természetvédelmi vízigényeket is kielégíteni. A felújítással a jelenleginél lényegesen nagyobb mennyiségű vizet lehet a mederbe vezetni, ami jobb körülményeket teremt azt itt élő növény- és halfajok számára. A munkák során teljesen felújítják Répcelaknál a zsilipet, a több mint 17 kilométeres szakaszon pedig mederkotrással kitisztítják a legjobban eliszaposodott részeket. A kivitelező cég igyekszik a lehető legkevesebb kárt okozni az élővilágban, így például csak azokat a fákat, bokrokat vágják ki, amiket a munkálatok miatt feltétlenül szükséges; sőt, ahol kell, újabbakat is ültetnek. A beruházás 78 millió forintból valósul meg, melyet az Európai Unió is támogat - írja a vasmegye.hu.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!