Az osztrákok railjetét teszteli a GYSEV

Az osztrák államvasutak egy Railjet-vonatát teszteli jövő szerdán a GYSEV – közölte az MTI-vel pénteken a cég szóvivője. Grazból érkezik Sopronba a szerelvény, amely a Szombathelyen át Szentgotthárdig futó, teljes egészében felújított és villamosított vonalon haladhat a jövőben – jelezte Rázó László. Közölte: jelenleg nincs szó arról, hogy belátható időn belül rendszeresen közlekednének a vonalon ilyen szerelvények, hanem azt vizsgálják, hogy egy ausztriai baleset vagy felsővezeték-szakadás esetén hogyan használható terelőútnak a szakasz. Az MTI érdeklődésére azt mondta a szóvivő: másik – Győr-Sopron – vonalukon a napokban már tesztelték a Railjetet. Nem tervezett próbáról volt szó: Hegyeshalom és Bécs között egy kamion kidöntött néhány felsővezeték-tartó oszlopot, ezért terelték ide a forgalmat.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek