Félidőnél a Transenergy projekt

Félidejéhez érkezett a Transenergy projekt, amelynek célja a Pannon-medence nyugati részének, Szlovénia, Ausztria, Magyarország és Szlovákia határokkal osztott geotermikus erőforrásainak közös felmérése. A következő lépése középpontjában a terület további geológiai, hidrogeológiai és geotermális modelljeinek kidolgozása áll. Az érintettek szeptember közepén Ljubljanában tekintették át az eddig elvégzett, és a tervezett munkát. Az ülésen bemutatták a geotermikus energia felhasználását a vizsgált területen. Jelenleg összesen 20 szlovén, 28 osztrák, 20 szlovák és 104 magyar felhasználó alkalmazza a régió geotermikus energiáját. A térképekből egyébként az is kiderül, hogy a magyar termálvizes terület közel akkora, mint a másik három országé együttvéve.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek