Körmenden is lesz rovásírással helységnévtábla

A Jobbik 2010 őszén indította el székely-magyar rovásírással ellátott helységnévtábla állítási misszióját. Idén, szeptember 6-án a párt Körmendi Alapszervezete a polgármesteren keresztül beadvánnyal fordult a képviselő-testülethez, melyben kérte, járuljon hozzá ilyen táblák felállításához a 8-as főút kelet-nyugati és a 86-os főút észak-déli bevezető részeinél. A bizottságok elé és a testületi ülésre úgy került az előterjesztés, hogy az alpolgármester már tavasz óta szeretett volna ilyen táblákat. Ezzel már két pályázó is lett a feladatra. A szavazás 10:2 arányban az alpolgármester javára dőlt el. A Jobbik kezdeményezése szerint körmendi alapszervezet állta volna a költségeket, ám a képviselő-testület Fidesz-KDNP-s többségének döntése értelmében az amúgy is nehéz helyzetben lévő körmendi önkormányzat viseli az anyagi terheket.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek