Többen ingáznak Ausztriába

Ismét forgalomszámlálást végeztek az osztrák–magyar határon a szakszervezetek. Az "IGR – Jövő a határtérségben" projekt keretében 15.963 személygépkocsit számoltak meg Győr-Moson-Sopron és Vas megyei határátkelőknél. Ez mintegy 3400-al több a tavalyi adathoz képest. A 27 százalékos növekedés nagyjából meg is egyezik azzal az augusztusi adattal, amely a májusi munkaerőpiaci nyitás óta érkezett magyar munkavállalókra vonatkozik. A Burgenlandban dolgozó magyarok többnyire elégedettek helyzetükkel: a hazainál jóval magasabb bért kapnak még úgy is, hogy nem a végzettségüknek megfelelően foglalkoztatják őket és akár 40 százalékkal kevesebb fizetést kapnak ugyanazért a munkáért, mint a burgenlandi munkavállalók. Az osztrák munkaügyi szervezet szerint a májusi határnyitás óta 7600 magyar kezdett dolgozni Ausztriában.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek