Szorosabb együttműködés a magyar és osztrák natúrparkok között

Szorosabb együttműködésre törekszik egymással a kőszegi Natúrparkért Egyesület és az osztrák Geshriebensteint Naturpark Verein - tájékoztatta hétfőn Básthy Béla, Kőszeg alpolgármestere az MTI-t. A két szomszédos natúrpark együttműködése 15 évre tekint vissza, a partnerek fő célja az eddiginél szorosabb együttműködés szervezeti modelljének megalkotása, ebben építenek a harmadik partner, a Bécsi Egyetem szakértőinek munkájára - fűzte hozzá. A partnerek elkészítik a térség teljes és részletes vonzerőleltárát, fejlesztési stratégiáját, illetve közös akciókkal, képzésekkel felkészítik az önkormányzatokat, turisztikai vállalkozásokat és a lakosságot is a határon átnyúló térség teljes bemutatására. A projekt eredményeit egy magyarországi natúrpark roadshow keretében más határ menti területeken is szeretnék bemutatni, amitől a natúrpark ötlet terjedését, újabb natúrparkok indulását várják.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek