MSZP: 300 milliárdos mínusszal indul jövőre az egészségügy

Havas Szófia szakpolitikus csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján elmondta: a jövő évi ágazati költségvetés 90 milliárd forint, míg a 4 százalékos infláció 120 milliárd forint mínuszt jelent az egészségügyben. Utalt a Központi Statisztikai Hivatal adatára is, ami szerint az önkormányzatok országosan közel 90-100 milliárd forintot tettek eddig az OEP-finanszírozás mellé, ám ha az intézmények januártól az államhoz kerülnek, akkor ez a forrás is hiányozni fog az ágazatból. Szerinte ez a tetemes hiány azt jelenti, hogy az egészségügyi ellátás minden téren súlyos hiányt fog szenvedni, ez pedig a betegeken csattan majd. Havas úgy látja, a Semmelweis-terv nem tartalmaz mást, mint hogy intézmények fognak megszűnni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek