Bezárhatja szombathelyi gyárát a Kronospan

Bezárja szombathelyi gyárát és elviszi Magyarországról a termelést a Kronospan Holding GmbH, ha a helyi önkormányzat nem teszi lehetővé a tervezett milliárdos beruházási program megvalósítását – írja a Napi Gazdaság. A lehetséges kivonulást szerdán jelentették be a Falco Forgácslapgyártó Zrt.-nél – írja a lap. Az ország egyik legnagyobb, mintegy 200 dolgozót foglalkoztató fafeldolgozó üzeme és az önkormányzat azt követően került összetűzésbe, hogy a város közgyűlése elutasította a társaság kérését, hogy területét bővíthesse és beruházási programot valósítson meg. A Falco az új üzembe laminálósort, valamint nagy teljesítményű présgépeket kíván telepíteni. A közgyűlés lakossági tiltakozás után arra hivatkozva utasította el a tranzakciót, hogy a beruházás megvalósítása után nőne a zajszint. Ezt a Falcónál cáfolják.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek