Új távcső a szombathelyi csillagvizsgálóban

Új automata teleszkóppal gazdagodott az Eötvös Loránd Tudományegyetem Gothard Asztrofizikai Obszervatóriuma Szombathelyen – tájékoztatott Jankovics István igazgató. Az összesen hatvanmillió forint értékű teleszkópot és a hozzá tartozó nagyfelbontású színképelemző készüléket pénteken mutatják be a szakmának a szombathelyi obszervatórium alapításának 130. évfordulóján. Az új készüléket egyébként elsősorban az oktatásban használják majd megfigyelésekre és a csillagok színképének elemzésére – tette hozzá a szakember.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek