Több, mint 300 fővel kevesebb álláskeresőt tart nyilván a Vas Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának Szentgotthárdi Kirendeltsége, mint az év elején – írja a gotthardtv.hu. Jelenleg mintegy 500-an vannak a nyilvántartásban, akik állást keresnek. A nyári szezonon túl még most is van munkaerő-kereslet a vendéglátás és turizmus területén a kistérségben. Megfigyelhetők az ipari parkban megindult beruházások következményei, bár ezek igazán csak 2012-től lesznek jelentősek. Az év eleji 13%-os munkanélküliségi ráta szeptember végén már csak 8%-on állt Szentgotthárdon. A megyében Vasváron a legmagasabb ez a szám 11,8%. A szentgotthárdi kirendeltség területén nőtt a pályakezdő álláskeresők száma, és a megyében, ebben a térségben a legnagyobb a tartós, egy éven túli munkanélküliek aránya is. Közfoglalkoztatásban összesen 351-en dolgoznak. A betöltetlen álláshelyek száma pedig szeptember végén 75 volt.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!