Orgonaáldás Körmenden

A körmendi Árpád-házi Szent Erzsébet templomban október közepén áldotta meg dr. Veres András megyéspüspök a felújított orgonát. Eredetileg, éppen 100 évvel ezelőtt, a pécsi Angster cég építette a hangszert, amely két nagyobb felújításon ment keresztül az elmúlt században. Az orgona egy évvel ezelőtt elnémult, mert tönkrement az elektronikája. Fabó László és nagy József orgonaépítők aprólékos munkával, egy teljesen új játszóasztal beépítésével tették lehetővé, hogy ismét megszólaljon a hangszerek királynője – számol be az Okosnet. A 3,3 milliós felújításhoz a körmendi önkormányzat 1 millió forintot, egy adományozó 500 000 forintot adott. A hívek gyűjtéséből 740 000 forint gyűlt össze.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek