A temetők környékén is legyünk óvatosak

A halottak napja közeledtével a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya felhívja a figyelmet az ilyenkor elszaporodó bűncselekmények megelőzésének fontosságára. Mindenszentek időszakában minden évben megfigyelhető a temetők környékén a gépkocsi feltörések, zseblopások, temetői lopások számának emelkedése. Ezekben az esetekben mindig az emberek könnyelműsége segíti hozzá az elkövetőket a könnyű zsákmányhoz. Ezért a rendőrség arra figyelmeztet, hogy senki ne hagyja, még rövid időre sem a személyes iratait, bankkártyáját, lakáskulcsát vagy a gépjármű okmányait az autóban. Üres táskát, ruhaneműt se hagyjanak az utastérben. De vigyázzanak arra is, hogy a temetőben se maradjanak őrizetlenül a táskáik, valamint a koszorúkat is érdemes a sírhoz rögzíteni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek