Felmosták a Körmenddel a padlót

Az Alba-Fehérvár otthonában sem ment a piros-feketéknek. Harmadik meccsét veszítette el a Mitchell-csapat.

Újabb nehéz, idegenbeli meccsel folytatta a bajnoki sorozatot az Egis Körmend. A vasiak két elveszített meccs után – Kecskeméten hosszabbítás után, Nyíregyházán pedig egy utolsó hazai triplával kapott ki a Körmend – abban reménykedtek, hogy sikerül szépíteni a Vodafone sportcentrumban.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Ezeket a reményeket az Alba már a meccs elején szertefoszlatta. Nagyon megnyomtak a meccs elejét a hazaiak, 6-0 után ébredtek csak a vendégek, akik ezután is csak kullogtak az eredmény után. Az Alba magas emberei Csorvási és Djapa folyamatosan éltek és az Albához visszatérő Wood is ott folytatta, ahol a 2013-as évben abbahagyta. Az első negyedben 14 pontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző, és ezen a második 10 percben sem sikerült faragni.

Alba Fehérvár - Egis Körmend 99-82
Djapa egészen parádés 18/6-os pont mutatót hozott
facebook - Alba-Fehérvár szurkolói oldal

Már a negyed elején eladták a körmendiek a labdát, Blaskovits szerzett belőle kosarat. A 15. percben Govens büntetőjével szorult vissza a különbség 10 pontra, de csak éppen egy pillanatra. A félidő előtt ismét megint a hazaiak voltak előnyben, még a magas ember Djapa is triplát dobott. A nagyszünetet megnyugtató 13 pontos előnnyel várták az Albások.

A második félidő már csak formaság volt. Az Alba szépen kijátszott támadásokkal növelte előnyét, közben a Körmend sokszor teljes tanácstalanságban próbálta felvinni a labdát. 20 ponton billegett a különbség, 1-2 pont hol ide, hol oda vánszorgott, de érdemi változás nem történt.

Az utolsó 10 percben triplákkal még próbálkozott a körmendi csapat. Govens és Sonyák egymásután bedobott hármasai még reményt jelentettek, ám a hazaiak erre is gyorsan tudtak reagálni. Végül 17 pontos különbséggel ért véget a találkozó. Ez pedig azt jelenti, hogy a Körmend elveszítette a bajnokság harmadik meccsét is, így 0-3-al áll a tabellán.

Aaron Mitchell edző érkezése óta pedig ez volt a nyolcadik elveszített tétmeccs, amivel szemben mindössze egyetlen megnyert bajnoki áll.

Mitchell és Trenter edzők a meccs után

Marcel Tenter, az Alba Fehérvár edzője: Gratulálok a csapatnak, egy zalaegerszegi vereség után tudtunk visszajönni. Jó mentalitással játszottunk, pedig nem vagyunk könnyű helyzetben a sérültek miatt. Négyes poszton voltak problémáink, de Blaskovits Laci sokat segített. Persze látni kell a hibákat is, mert szombaton újabb nehéz meccs következik, a Pécs ellen. Wood még nem érzi mindenben a játékunkat, de a fontos pillanatokban segített és ez a jó játékosok ismertetője.

Aaron Mitchell, az Egis-Körmend edzője: Először is gratulálok az ellenfélnek és kollégámnak. Jó mérkőzés volt, sajnos az első negyedben nem tudtuk felvenni az Alba tempóját. Sok kisebb sorozatot produkáltak a fehérváriak, amikor mi képtelenek voltunk válaszolni a pontjaikra. Ez el is döntötte a meccset. Az előző, utolsó pillanatban elvesztett meccs után több játékosom egyénileg akarta eldönteni ezt a meccset és ez végül az ellenkezőjét eredményezte.