Az első bronzmeccsen kikapott a Körmend

Jól kezdték a mérkőzést a piros-feketék, de hajrá az Albacompé volt.

Két csalódott csapat csatájaként szokták jellemezni a bronzpárbajt, amit ezúttal a Falco által legyőzött Körmend és a Szolnokkal szemben az elődöntőben alul maradt Albacomp vív meg egymással. A két csapat első meccsét csütörtök délután Székesfehérváron vívták meg az együttesek.

25 éves a Nyugat.hu. Ne feledd, ide kattintva támogathatod következő 25 évünket!
Támogatom

Csalódott csapatok csatája, szokták mondani, ám a mérkőzés kezdetekor mind a két együttes hasonló elszántsággal vetette bele magát a küzdelembe. A kezdet mégis a Körmendnek sikerült jobban, főként Ferencz pontjaival és egy 0-8-as szakasszal, magabiztosan hozták a körmendiek az első 10 perccet.

Amilyen jól sikerült körmendi szempontból az első etap, olyan katasztrofális lett a második. Az Albacomp ugyanis magára talált, a vendégek pedig nem találták játékuk ellenszerét. Az Albacomp továbbra is igyekezett fogást találni a vendégeken. Hollis triplájával át is vették a vezetést, ezt pedig már a nagyszünetre nem is engedték ki a kezükből.

A nagyszünet után Hollis kosara nyitotta a második félidőt. Ezzel pedig 5 pontosra nőtt az Albacomp előnye. Bell kosarával még egyszer vissza tudott jönni a versenybe a Körmend, 42-42-őt mutatott ekkor az eredményjelző. Keller azonban nem csak magasságban nőtt ezúttal a mezőny fölé, így pedig a 3 pontos fórral várhatta a Fehérvár a folytatást.

2-3 ponton mozgott az együttesek közti differencia. A 34. percben azonban El-Amin és Simon gyorsan hozott össze 5 pontot, ez pedig a Körmendet időkérésre kényszerítette. Mladenovics triplájával úgy tűnt, hogy eszmél még a vasi gárda, ám a hazaiak pontjait Simon Balázs triplája duzzasztotta meg és így 11 pont tátongott már a csapatok között. Ez már sok volt a Körmendnek, nem is tudtak faragni belőle a meccs végére.

Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője: A találkozó elején kissé görcsösen játszottunk, de aztán a második 10 percben már feloldottunk és jól védekeztünk, a lepattanókat is jól szedtük. A hajrában aztán a kinti dobásaink is ültek, ez pedig azzal párosulva, hogy nagy erőket mozgattunk meg a siker érdekében, döntőnek bizonyult.

Zoran Martic, a Körmend edzője: A jó kezdés után, nagyon sok hibát vétettünk, amit az Albacomp ki is használt. Később már ezt már nem tudtuk korrigálni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sport