A vádirat szerint a két 14 éves és a 15 éves fiatal 2022 augusztusában, Sopronban az utcán látta meg egyik iskolatársát, és elhatározták, hogy pénzt szereznek tőle.
Követni kezdték a sértettet, majd megszólították, és háromezer forintot kértek tőle. A sértett először nem adott nekik pénzt, kérte őket, hogy ne kövessék. A fiúk ennek ellenére továbbra is mentek utána, és most már emelt hangon, ingerülten követelték, hogy a sértett adjon nekik pénzt, és már veréssel is fenyegették, ha nem kapnak.
A sértett, aki attól félt, hogy megverik a terheltek, végül a fenyegetések hatására a kért összeget átadta a fiúknak.
Az ügyészség a letartóztatásban lévő fiatalok ellen csoportosan elkövetett rablás miatt emelt vádat. A bűncselekmények büntetési tétele tíz évig terjedő szabadságvesztés – írja közleményében a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség.
Az ügyben a nyomozást a Soproni Rendőrkapitányság munkatársai végezték el, az érdemi döntést pedig várhatóan a Soproni Járásbíróság fogja meghozni.