Januártól a fogvatartottak havi munkadíja nem lehet kevesebb 66 600 forintnál, óradíj alkalmazása esetén pedig 383 forintnál nem lehet kevesebb - írja a 444 a Határozatok Tárában megjelent utasításra hivatkozva.
A cikk szerint 2022-ben a rabok havi munkadíja nem lehetett kevesebb 55 800 forintnál, ami 321 forintos órabért jelentett. Vagyis 10 800 forinttal emelik a havi munkadíjat.
Ez közel 20 százalékos emelést jelent.
Emlékezzünk, a tanároknak csak a szakmai pótlékát emelte meg a kormány, 20-ról 32 százalékra.
A lap megjegyzi, hogy a rabok havi munkadíjából levonnak nagyjából 20 ezer forintot a tartási díjhoz való hozzájárulásként, valamint körülbelül kétezer forintot is a szabadulás utáni élet támogatására.