2014-ben döntött úgy a Facebook, hogy külön alkalmazásba szervezi ki az üzenetküldésre szolgáló Messenger alkalmazást. Most pedig bejelentették, hogy ismét összevonják a két platformot, írta meg a 24.hu az Engadgetre hivatkozva.
Az újraegyesítési törekvések már 2020-ban megjelentek, amikor is a szolgáltató kötelezővé tette a Messenger használatához egy Facebook-profil létrehozását. Azt egyelőre nem tudni, hogy a böngészős változatban is visszatér-e az üzenetküldési funkció a Facebookra.
Egyelőre csak kis körben tesztelik a funkciót, de hamarosan több embert is érinthet a módosítás. Ráadásul azt is beépíthetik a Facebook applikációba, hogy Instagram-üzeneteket is küldhessünk.
Az egyik fő ok, amiért a Facebook anyacége, a Meta visszahozza az üzenetküldést a fő alkalmazásba, hogy megkönnyítse az emberek számára, hogy a Facebookon felfedezett dolgokat továbbküldhessék ismerőseiknek.