A Szent Korona nyomában Kőszegen

A Kőszegi Polgári Kaszinó újra kinyitja a nagyközönség előtt a kőszegi Koronaőrző bunkert.

A március 26-i rendezvénnyel megemlékeznek arról, hogy államiságunk legfőbb jelképe a második világháború legvégén - rövid itt tartózkodást követően - Kőszegen lépte át az államhatárt 33 éves száműzetése előtt 1945. március 27-ről 28-ra virradó éjszaka.

Program:

- 14:00 - 15:00: Helytörténeti séta a Hunyadi parktól a Koronaőrző bunkerig.

- 14:30: Koronaőrző bunker nyitása a látogatóknak.

- 15:00-16:30: Folyamatos vezetések a Koronaőrző bunkerben (egy vezetés kb. negyed óra, egyszerre max. 20 fő) és a Szent Korona parkban.

- 16:30: ünnepi megemlékezés és koszorúzás a Koronaőrző bunkernél.

- 18:00: Woth Imre (a Magyar Királyi Koronaőrök Egyesületének elnöke) előadása a Szent Korona második világháborús kalandjairól; Könyvbemutató: Mi megvédjük a Koronát, a Korona megvéd minket. Fejezetek a Magyar Királyi Koronaőrség történetéből. Helyszín: Árpád-házi Szent Margit Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium - Szent Tamás terem.

Közreműködik a Magyar Királyi Koronaőrök Egyesülete, valamint a Honvéd Koronaőrség. A részvétel díjtalan.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek