Az EU-s állam- és kormányfők részvételével zajló brüsszeli uniós csúcs második napjáról Orbán Viktor miniszterelnök is bejelentkezett.
A kormányfő bejegyzésében azt írta: második napjához érkeztek a tárgyalások. A meló megy tovább.
A tanácskozás első napján Ulf Kristersson jelezte: számon fogja kérni Orbán Viktort amiatt, hogy továbbra is késik Svédország NATO-csatlakozásának jóváhagyása a magyar parlamentben.