A mai napon, megköszönve a bizalmat és a közös munkát, új feladatok vállalásáról és a miniszterhelyettesi megbízatásról való lemondásról egyeztettem Gulyás Gergely miniszter úrral. Áttekintve a helyzetet miniszter úr elfogadta: lemondok államtitkári megbízatásomról és más területen folytatom a munkát
- jelentette be Fürjes Balázs a Facebook-oldalán.A Miniszterelnökség parlamenti államtitkári posztjáról való lemondását azzal indokolta, hogy több olyan új kihívás is jelentkezik az életében, amelyeknek szívesen tenne eleget, ám amelyek sokkal több időráfordítást kívánnak és több külföldi elfoglaltsággal járnak, mint amennyit a nemes, de nagyon kötött, az év nagy részében magyarországi jelenlétet megkívánó miniszterhelyettesi munka lehetővé tesz.
Mint a posztban írja, a kihívások egy része a magánszektorból érkezik és döntően izgalmas városépítési feladatokban való részvételről szól. A kihívások másik része a sport világából találta meg. A Magyar Olimpiai Bizottság felkérte arra, hogy pályázza meg a NOB-tagságot.
Tizenkét éve folyamatosan dolgozom a kormányban, szép és fontos országépítő munkákban vehettem részt. A bizalmat mindig teljesítménnyel, munkával igyekeztem meghálálni. Ez a tizenkét év kormányzati munka, benne többek között a MOME Campus, a Ludovika Campus egyetemfejlesztések megvalósításával, a Puskás Aréna, az MVM Dome, a Duna Aréna, a Groupama Aréna felépítésével, a 2021-es budapesti úszó Eb, a 22-es vizes vb, az UEFA 2020 labdarúgó Eb budapesti részének, a világelső World Urban Games-nek a megszervezésével, Magyarország képviseletével a nemzetközi sportdiplomáciában, a budapesti városépítő munkával életem legszebb időszakai közé tartozik
– zárul a bejegyzés.