Dunaújváros és Győr után a vasi megyeszékhelyen is pénzbírsággal büntetnék a játszótéri füstölgést. Akit a közterület felügyelők dohányzáson kapnának, háromtól húsz ezer forintig terjedő pénzbüntetésre számíthat. A javaslatot Oroszvári Péter MSZP-s önkormányzati képviselő vetette fel és a közgyűlés csütörtökön már tárgyalni is fogja. A képviselő egy ma tartott sajtótájékoztatóján elmondta, reményei szerint a rendeletet minden képviselő társa támogatja majd.
Ha a rendeletet elfogadják, akkor az december elsejével lépne életbe. Szombathelyen összesen 110 játszótér van, amiből 50 már az EU szabványoknak is megfelel.