A németországi Rüsselsheimből Szentgotthárdra helyezik át az Opel motor- és sebeségváltó gyártását – írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A lap értesülése szerint a németországi gyárból 1400 alkamazottat bocsát el a döntés következményeként az Opel új tulajdonosa, a Magna osztrák-kanadai konszern.
A vállalat összesen 11 ezer munkahelyet szüntet meg Európában, az átalakítás legnagyobb vesztese Belgium, ahol bezárják az antwerpeni üzemet, az országban összesen 2500 alkalmazottat küldenek el. Németországban pedig legkevesebb 4500 főt bocsát el az Opel.