A zebrákat ellenőrzik Szombathelyen

Október közepéig azokat a gyalogátkelőket ellenőrzi a rendőrség, ahol nincs jelzőlámpa. Mérik a járművek sebességét, és figyelik, hogy a megadják-e a sofőrök az elsőbbséget a gyalogosoknak. Ebben az évben, eddig 17 embert ütöttek el zebrán. A városban 5-6 olyan kereszteződés van, ami balesetveszélyes. A rendőrség arra hívja fel a járművezetők figyelmét, hogy a gyalogosoknak mindig meg kell adni az elsőbbséget a zebrán, de ha kanyarodó járműről van szó, akkor abban az esetben is, ha nincs gyalogátkelőhely.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek