Október elsejétől változik a KRESZ, így ezután nem kell majd kötelezően izzókészletet tartanunk az autóban. Marton Gábor az egyik szombathelyi szakbolt eladója rádiónknak elmondta, hogy időszerű volt a változtatás, hiszen a legtöbb új autóban a tulajdonosok már ki sem tudják cserélni az izzó, kénytelenek ilyen esetben a márkaszervizhez fordulni.
A Megyei Rendőrkapitányság tájékoztatása szerint nem volt jellemző, hogy korábban az izzókészlet hiánya vagy az egészségügyi csomag lejárta miatt bírságoltak volna a rendőrök. Ami egyébként ilyen estben háromtól húszezer forintig terjedő összeget jelenthet.