Már a szombathelyi orvosi rendelőkben vannak az oltások. Kiszállították a háziorvosi rendelőkbe a H1N1 elleni vakcinákat, így már a szombathelyiek kérhetik az orvosoktól a védőoltást. Vas megyébe 8500 adag vakcinát hoztak az új típusú influenza ellen, és ugyanennyit a hagyományos fertőzés elleni szerből. A két oltást egyébként ajánlott egy időben kérni. Az ingyenes oltókörbe nagyrészt ugyanazok tartoznak, akik a hagyományos influenza ellenit is térítésmentesen kapták. A terhes kismamáknak, illetve a 18 év alattiaknak egyelőre azonban még nem adható a vakcina - tette hozzá Gulyás Zita az ÁNTSZ szombathelyi kistérségi tiszti-főorvosa.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!