Győrben is lehet családtámogatást igényelni

Elég Győrbe utazni a családtámogatásért azoknak a Vas megyeieknek, akik Ausztriában dolgoznak. Az államkincstár szorosabbra fűzve az osztrák folyósító szervekkel a kapcsolatot, Budapest helyett az ügyintézés a szomszédos megyeszékhelyen lesz. Ezzel meggyorsul és egyszerűbb lesz a családi pótlék igénylése. Azok a vasiak, akik osztrák munkavállalással rendelkeznek, évente egyszer kérhetik az itthon kifizetett támogatás, valamint az Ausztriában járó összeg közötti különbséget. A családi pótlékra való jogosultságnál azt vizsgálják, hogy a szülők melyik országban dolgoznak, és a gyerekek életvitelszerűen hol élnek. A támogatást az osztrák adóhatóságnál kell igényelni, de az Államkincstár ügyfélszolgálatán is beszerezhető a szükséges nyomtatvány.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek