Szentgotthárd és az ország képviselői Brüsszelben az Európai Petíciós Bizottság előtt szólaltak fel a heiligenkreuzi szemétégető ügyében. Tabajdi Csaba, az MSZP európai parlamenti delegációjának vezetője az uniós környezetvédelmi szabályok felülvizsgálatát kezdeményezte, szerinte ugyanis az osztrák fél az irányelvek kiskapuit használja ki a tervezett beruházásnál. Viniczay Tibor, Szentgotthárd polgármestere beszédében kiemelte: az ügy precedens értékű, bizonyítja, hogy az ilyen jellegű kérdések kezelésére az európai szabályozási környezet ma még nincsen teljesen felkészülve. A Petíciós Bizottság nem zárta le az ügyet, elnöke további vizsgálatokat kért.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!