Évente 4500-4600 külföldi állampolgár kér letelepedési vagy huzamosabb időre szóló tartózkodási engedélyt a nyugat-dunántúli régióban – közölte Kovács Gyula, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal regionális igazgatóságának vezetője. Az engedélyt kérők 60 százaléka európai uniós állampolgár, ők többnyire gyógyturizmus, pihenés miatt érkeznek Vas, Zala, és Győr-Moson-Sopron megyébe. A környező országokban élő magyarok inkább munka, tanulmányok vagy családi kötelékek miatt kérnek ilyen engedélyt.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!