A kormány támogatja a Szentgotthárd melletti égetőmű ellen tiltakozókat. A Magyarország és Ausztria közötti szoros kapcsolat a közös történelmi háttér mellett kölcsönös szolidaritáson alapszik - mondta Bajnai Gordon a Kurier című osztrák napilapban. A Heiligenkreuzba tervezett égetőművel kapcsolatban a kormányfő úgy vélekedett, hogy bizonyosan akkor is konfliktusokhoz vezetne, ha két osztrák tartomány határán épülne fel, és nem az osztrák-magyar határon. A magyar kormány tudomásul vette, hogy az égetőmű ügye tartományi, és nem szövetségi ügy. Ugyanakkor támogatást nyújt azoknak az ott élő állampolgároknak, akik élnek a tiltakozáshoz való jogukkal – mondta a miniszterelnök.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!