„Pályán maradni” címmel szakmai konferenciát tartottak kedden Szombathelyen. Erre azért került sor, mert a Kereskedelmi és Iparkamara nemrég végzett felmérése szerint a régióban a kiemelten támogatott szakmát tanulók közül egy éven belül 70%-uk elhagyja a pályát. Erre a problémára keresték a megoldást a tegnapi tanácskozáson az intézmények, iskolafenntartók és a kamara szakemberei. Megfogalmazták, hogy a kiemelten támogatott szakmákra a jövőben az államnak még több pénzt kell majd adnia. Szükség van egy jól működő pályaorientációra, hogy a hiányszakmák felé tereljék a diákokat, és ne munkanélkülieket képezzenek az iskolák.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!