120 milliárddal jut kevesebb jövőre a hazai önkormányzatoknak. A jövő évi költségvetésről tanácskoztak a megye polgármesterei a közelmúltban Szombathelyen. Az elvonásokkal többek között az egészségügy, az oktatás és a szociális étkeztetés finanszírozása kerülhet veszélybe. Sárvár 281 millió forintos hiánnyal számol, ami több mint a korábbi évek kétszerese. Vasváron a középiskola működését kell jövőre 61 millió forinttal kiegészíteni, az állami támogatás csaknem duplájával. A legtöbb önkormányzat meglévő tartalékait használja fel, illetve ingatlanjait értékesíti a tervezett hiány pótlására.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!