Ausztriában már kötelezők a téli gumi, itthon is sokan használják. Sokan járnak át Vas megyéből az osztrákokhoz dolgozni, bevásárolni, így jó tudni, hogy magas büntetésre számíthat, aki még mindig nyári gumikkal közlekedik, mivel vasárnap életbe lépett és április 15.-ig tart a személygépkocsikra vonatkozó téli abroncs kötelezettség a sógoroknál. A rendelet a személyautókra illetve a 3,5 tonnánál kisebb tehergépkocsikra vonatkozik, amelyek havas úton vagy az összes keréken téli gumival, vagy a hajtott kerekeken hólánccal közlekedhetnek csak. Magyarországon egyelőre még nincs tervben ilyen törvény, de a szombathelyi gumiszervizekben hetek óta folyamatosan teszik fel a téli abroncsokat az autókra.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!