Emlékműsort tart a Honderű Asztaltársaság november 4-én, az 1956-os forradalom leverésének évfordulóján Szombathelyen. A rendezvényre nem pártokat, intézményeket, szervezeteket várnak, hanem a nemzeti gyásznap előtt méltó módon tisztelegni kívánó magánembereket várnak.
Este hat órakor az evangélikus templomnál beszédet mond Dr. Lechner Ferenc, az 56-os Szövetség országos elnökségének tagja, majd megkoszorúzzák az ’56-os hősök emléktábláját. Ezt követően gyertyával vagy mécsessel vonulnak át ferencesek Szent Erzsébet templomába.
A szervezők kérik, hogy a rendezvénytől függetlenül is helyezzék el az emlékezés mécseseit a házak, lakások ablakába.