Pert nyertek a szombathelyi kórházi dolgozók

Első fokon pert nyert a Szombathelyi Munkaügyi Bíróságon az a hetven orvos és egészségügyi szakdolgozó, akik ügyeleti díjuk kifizetése miatt perelték a Markusovszky Kórházat. A szerdán kihirdetett nem jogerős ítélet szerint 16 millió forint és ennek 2006. január elsejétől számított kamatai illetik meg a felpereseket. A munkaügyi perre azért került sor, mert a kórház egy akkor érvényben lévő, azóta az Alkotmánybíróság által már megsemmisített kormányrendeletre hivatkozva alacsonyabb összegű ügyeleti díjat fizetett, mint amennyi a dolgozókat megillette volna.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek