Minimálisan emelkedett az influenzás megbetegedések száma. Csak kismértékben nőtt az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma Vas megyében. A betegség leginkább a 10 és 18 év közötti korosztályt érinti. Az elmúlt héten egy szombathelyi, általános iskoláskorú gyermeknél mutatták ki a H1N1 vírust, aki kórházi kezelésre nem szorult, és azóta már meggyógyult - tájékoztatott Dr. Stánicz Éva kistérségi tisztifőorvos. Az ÁNTSZ által működtetett háziorvosi figyelőszolgálatban egyébként 22 doktor vesz részt, és csaknem 100 ezer lakosra terjed ki a vizsgálat. A legtöbb influenzás beteget a sárvári és a celldömölki kistérségben regisztrálták. Közösségi halmozódásról eddig nem érkezett hír az ÁNTSZ-hez.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!