Oltárkép kétszáz apró töredékből

Hosszú évek munkájával restaurálták a Nemzeti Galériában a szombathelyi székesegyház egykori monumentális oltárképét - írja a Népszava. Az alkotás a második világháborúban 192 darabra hullott szét egy bombatámadás után, a restaurátoroknak apró mozaikokból kellett ismét összeállítani. Juhász István, a galéria restaurátorosztályának vezetője azt mondta, hogy az oltárkép 75-80 százaléka megmaradt. Főként a háttérmotívumok hiányoznak, azokat azonban egy felvétel alapján tudják pótolni. Az oltárkép lesz a dísze a galéria következő, Késő barokk impressziók című, ma megnyíló tárlatának.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek