Továbbra is az egészségügyi és szociális területen, illetve a gép-és elektronikai iparban jártas szakemberek találnak könnyen munkát a szomszédos Ausztriában. Egy friss felmérés szerint a nyugat-dunántúli régióban körülbelül tízezer magyar munkavállaló ingázik. Ezek 60-70 százaléka Győr-Moson-Sopron megyei, 20-30 százalékuk Vas, 5 százalékuk pedig Zala megyei. Az ingázókat segítő Eures-T Pannonia uniós kirendeltség munkatársa szerint mindig vannak tervek a magyar szakemberek és kutatók itthon tartására, de be kell látni, hogy jelenleg nem tudnak a hazai munkaadók versenyezni az osztrák munkáltatók által kínált bérekkel.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!