Pénteken dél körül Kőszegen történt rablás
Az eddigi adatok alapján az egyik pénzváltónál jelent meg egy férfi, fegyvernek látszó tárggyal, majd az ablakhoz lépett és pénzt követelt az alkalmazottól. Ezt követően a vászontáskájával együtt egy VW Golfba szállt be, és Ausztria irányába távozott. Az elkövetőt még keresik a rendőrök. Az ügy érdekessége, hogy a rablás miatt területzárásra került sor, melynek eredményeként egy gépkocsiban utazó társaság, amikor meglátta a rendőröket, hirtelen megállt, és futva elmenekült. Miután elfogták a két bozsoki és egy kőszegszerdahelyi lakost, kiderült, hogy kábítószertartás miatt futottak el, ellenük eljárás indult, sőt, a gépkocsivezetőjét pedig őrizetbe vették, mivel korábban a járművezetéstől eltiltották.
Rablás történt egy szombathelyi bárban
Vasárnap éjszaka egy szombathelyi bár alkalmazottja értesítette a rendőrségi ügyeletet, hogy rablás történt. Az eddigi adatok alapján három maszkot viselő férfi késekkel a kezében lépett be a bárba, majd az alkalmazottat megfenyegetve a bevételt követelték. A bárban tartózkodott egy vendég is, akit viszont súlyosan bántalmaztak. Ezt követően váltópénzzel, mobiltelefonnal, arany nyaklánccal, gyűrűvel, italokkal, cigarettával távoztak. A rablással kb. 444 ezer forint kárt okoztak. Az elkövetőket még keresik.
.