Az ÁNTSZ intézetében működő oltópont után ma reggel nyolc órától a szombathelyi Markusovszky kórház sürgősségi tömbjében is be lehet adatni az újinfluenza elleni vakcinát. Hétköznapokon reggel nyolc órától este nyolc óráig azokat a 18 éven felülieket, akik nem tartoznak a térítésmentes, veszélyeztetett csoportokba. Ők továbbra is a háziorvosuknál, iskolaorvosoknál ingyenesen kapják meg a védőoltást. Dr. Reiner Vera regionális tisztifőorvos arról tájékoztatott, hogy az ÁNTSZ oltópontjaiban eddig átlagosan 70-100 fő kérte a vakcina beadását. Az oltóanyagért a beadással együtt 3000 forintot kell fizetni.
A Markusovszky kórház mellett egyébként a sárvári, a körmendi és a celldömölki intézményben is oltópont nyílt pénteken reggel.