Faültetés a Vasi Múzeumfaluban

Összesen 101 fát és cserjét ültettek el a héten a Vasi Múzeumfaluban a Savaria Múzeum kezdeményezésével. Az intézmény idén ünnepli 101 éves fennállását. A skanzen tájházai mellé egyrészt különböző erdei fákat és cserjéket telepítettek, másrészt hagyományos, ellenálló gyümölcsfajták is helyet kaptak. A szervezők elképzelése szerint a faültetéssel szerves egységbe fonódik a vasi tájak népi építészetét bemutató múzeumfalu, illetve annak változatos növényi környezetét életre kelteni kívánó ún. Clusius–Beythe-kert.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek