40 év után újra megszólalt az orgona a felsőszölnöki Keresztelő Szent János templomban. A hangszert ünnepi istentiszteleten, majd orgonaavató koncerten hallhatták megszólalni a hívek. Az orgonát, - melyet 1895-ben építettek a pécsi székhelyű Angster orgonagyárban - dr. Áment Ferenc Lukács szentelte fel. A restaurálás több mint 10 millió Ft-ba került, az összeg különböző szervezetek és a hívek adományából gyűlt össze. Az orgona felújítása Kiss István szombathelyi orgonakészítő mester nevéhez fűződik.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!