Az elmúlt egy hétben több mint negyvenezren fordultak orvoshoz, ez majdnem 20 százalékkal több, mint egy hete. 346 embert kezeltek kórházban, közülük 29-en szorultak gépi lélegeztetésre - közölte az egészségügyi miniszter. Székely Tamás elmondta: a betegek kétharmada gyerek vagy fiatal. Vészforgatókönyvet készítettek arra az esetre, ha tovább romlik a járványhelyzet. A Kútvölgyi kórházban már van kijelölt lélegeztető központ, de a többi egyetemi klinika és megyei kórház is alkalmas erre - tájékoztatott az egészségügyi miniszter. Vas megyében is terjed a betegség, az elmúlt két hétben másfélszeresére nőtt az influenzás betegek száma. A háziorvosi figyelőszolgálat adatai szerint százezer lakosra mintegy 200 influenzás jut térségünkben.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!