Dolgoznak a fogyasztóvédelem és az APEH ellenőrei Szombathelyen

A fogyasztóvédők már két hete megkezdték a karácsonyi ünnephez tartozó ellenőrző körútjukat Vas megyében. Az üzletekben az élelmiszereket, a pékárut, de az édességeket is vizsgálják. Emellett a villamossági termékek közül kiemelten figyelnek a fényfüzérek ellenőrzésére. A műszaki cikkekkel kapcsolatban azt tanácsolják a szakemberek, hogy ha lehet már az üzletben próbálják ki, de otthon mindenképp tegyék ezt meg a vásárlók, ugyanis a hibás termékeket a kereskedőknek három napon belül vissza kell cserélniük.

Hétvégén is ellenőriz az APEH. A Szombathely Fő terén egy hete megnyílt adventi vásáron is számítania kell az árusoknak az ellenőrök megjelenésére. Az adóhatóság munkatársai a nyugtaadás mellett a termékek eredetét, minőségét is vizsgálják, valamint a foglalkoztatási szabályok betartását. A számlaadás nem csak az árusoknak fontos, a vevőknek is oda kell figyelniük, lévén ha valami probléma van az ajándékkal, azt csak a blokk, vagy számla ellenében lehet visszavinni az eladónak. Ha egy kereskedő nem ad nyugtát a vásárláskor, akkor nem csak a céget és vezetőjét, de az árust is bünteti az APEH. Ez akár milliós nagyságrendű is lehet

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek