Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság egy Európában is egyedülálló bemutató-és kutatóhely létrehozását tervezi a farkasfai, volt Meteorológiai Állomáson. Márkus Ferenc, az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság igazgatója rádiónknak elmondta a koncepció már elkészült: eszerint az obszervatórium földszintjén alakítják ki a közönség számára nyitott előadó- és kiállítóteret, valamint a két kutatószobát. Az első emeleten gondnoki lakás és vendégszobák kapnak majd helyet. A második emeleten meteorológiai megfigyeléseket végeznek, egy szinttel feljebb pedig egy oktató-bemutató helyiséget terveztek. A szakember hozzátette: a létesítmény környezetét is szeretnék szebbé varázsolni.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!