Kiemelkedően jók a körülmények a szombathelyi börtönben

Szabó Máté a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet helyszíni vizsgálata során úgy találta, hogy ott átgondoltabbak, emberibbek az elítéltek és a dolgozók körülményei, mint más hasonló magyarországi intézményben. - tájékoztatta az ombudsman hivatala az MTI-t. Az ombudsman pozitívumként értékelte, hogy az elítéltek egy része szombaton is fogadhat látogatót, valamint, hogy az intézet Szombathely külterületén épült. Ugyanakkor problémaként jelölte meg, hogy tömegközlekedési eszközzel nem közelíthető meg és, hogy a fogvatartottak a ruháikat a zárkában kénytelenek szárítani. Szabó Máté az intézet parancsnokát arra kérte, vizsgálja meg a szárítóhelyiség kialakításának lehetőségét. A város polgármesterénél azt kezdeményezte, hogy hosszabbítsák meg a buszjárat útvonalát és alakítsanak ki megállót a börtönnél is.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek