Egyre népszerűbb a pálinka

Egy frissen elkészült felmérés szerint a magyarországi szeszfogyasztás csökkenése mellett a pálinka fogyasztása emelkedett. A magyarok által elfogyasztott égetett szeszek 25 %-a pálinka, ez a korábbi években csupán 5% volt. A szombathelyi főzdékben már augusztus óta gőzerővel készül az idei gyümölcsökből a pálinka. Horváth Ágnes az egyik helyi szeszfőzde vezetője elmondta, hogy minden évben van valami trend. Míg korábban az ágyas pálinkának volt nagy keletje, addig az elmúlt néhány évben a kuriózumnak számító bodza, boróka és más hasonló, nem szokványos termésekből készült pálinkák a kedveltek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek