Javában zajlik a vadászidény

Az ősszel kezdődött és bizonyos fajoknál egészen február végig tart a vadászidőszak. A sort a szarvasbikák terítékre kerülése nyitotta, majd az őz és vaddisznó vadászat következik, fácánt pedig egészen február végéig lehet még lőni. Gagyi István, sportvadász elnök rádiónknak elmondta, hogy a vasi erdőkben, akár csak az előző években ismét szép szarvas trófeákat lőttek. Ugyan a Rába okozta nyári árvíz a vadállományt kis mértékben megtizedelte, de ez nem okozott komoly károkat. A szakember hozzátette, hogy a hideg beköszöntével, a vadak etetése is megkezdődött a gazdaságokban.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek